Hallitus ja toimikunnat

Turvaurakoitsijat ry:n hallitus 2024-2025

  • Jyri Aho
  • Puheenjohtaja
  • jyri.aho@avain-asema.fi
  • Katri Koskela
  • 1. Varapuheenjohtaja
  • katri.koskela@ihlturva.fi
  • Heli Lindqvist
  • 2. Varapuheenjohtaja
  • heli.lindqvist@lukkotalo.fi
  • Hiimu Järvenpää
  • Jäsen
  • hiimu.jarvenpaa@laatulukko.fi
  • Ari-Matti Kesti
  • Jäsen
  • ari-matti.kesti@blc.fi
  • Juha Koivu
  • Jäsen
  • juha.koivu@lukko-tiimi.fi
  • Tuomas Pitkänen
  • Jäsen
  • tuomas.pitkanen@certego.fi
  • Aki Pelkonen
  • Jäsen
  • aki.pelkonen@secureplan.fi
  • Kari Veivo
  • Jäsen
  • kari.veivo@loihde.com

Työvaliokunta

Työvaliokunta toimii myös kilpailutapatoimikuntana.

  • Jyri Aho
  • Puheenjohtaja
  • jyri.aho@avain-asema.fi
  • Katri Koskela
  • Jäsen
  • katri.koskela@ihlturva.fi
  • Heli Lindqvist
  • Jäsen
  • heli.lindqvist@lukkotalo.fi
  • Ona Gardemeister
  • Sihteeri
    Turvaurakoitsijat ry
  • ona@turvaurakoitsijat.fi

Koulutustoimikunta

  • Katri Koskela
  • Puheenjohtaja
    IHL Turva Oy
  • katri.koskela@ihlturva.fi
  • Minna Järvenpää
  • Jäsen
    Laatulukko Oy
    Hyvinkää
  • minna@laatulukko.fi
  • Marjo Karjalainen
  • Jäsen
    Ajan Lukko Oy
    Tampere
  • marjo.karjalainen@ajanlukko.fi
  • Tiia Kuparinen
  • Jäsen
    IHL-Turva Oy
    Helsinki
  • tiia.kuparinen@ihlturva.fi
  • Ona Gardemeister
  • Sihteeri
    Turvaurakoitsijat ry
  • ona@turvaurakoitsijat.fi

Tekninen toimikunta

Tekninen toimikunta on Lukkoseppämestarikillan alaisuudessa ja kaikki sen jäsenet ovat lukkoseppämestarin erikoisammattitutkinnon suorittaneita.

  • Caj Gardemeister
  • Puheenjohtaja
    IHL-Turva Oy
    Helsinki
  • caj.gardemeister@ihlturva.fi
  • Janne Forsström
  • Jäsen
    Nykylukko Oy
    Karkkila
  • janne@nykylukko.fi
  • Katri Koskela
  • Jäsen
    IHL-Turva Oy
    Helsinki
  • katri.koskela@ihlturva.fi
  • Ari Vuohtoniemi
  • Jäsen
    Loihde Trust
    Helsinki
  • ari.vuohtoniemi@loihde.com
  • Markku Oinonen
  • Jäsen
    LukkoLuket Oy
    järvenpää
  • markku.oinonen@lukkoluket.fi
  • Petteri Viitaniemi
  • Jäsen
    BLC Turva Oy
    Vantaa
  • petteri.viitaniemi@blc.fi
  • Ona Gardemeister
  • Sihteeri
    Turvaurakoitsijat ry
  • ona@turvaurakoitsijat.fi

Juhlatoimikunta

  • Jyri Aho
  • Puheenjohtaja
    Avain-Asema Oy
    Helsinki
  • jyri.aho@avain-asema.fi
  • Hiimu Järvenpää
  • Jäsen
    Laatulukko Oy
    Klaukkala
  • hiimu@laatulukko.fi
  • Minna Järvenpää
  • Jäsen
    Laatulukko Oy
    Hyvinkää
  • minna@laatulukko.fi
  • Katri Koskela
  • Jäsen
    IHL-Turva Oy
    Helsinki
  • katri.koskela@ihlturva.fi
  • Tiia Kuparinen
  • Jäsen
    IHL-Turva Oy
    Helsinki
  • tiia.kuparinen@ihlturva.fi
  • Heli Lindqvist
  • Jäsen
    Lukkotalo Lukko ja Kone Oy
    Pori
  • heli.lindqvist@lukkotalo.fi
  • Ona Gardemeister
  • Sihteeri
    Turvaurakoitsijat ry
  • ona@turvaurakoitsijat.fi